Prieš pradedant vamzdynų išvedžiojimo darbus, reikia turėti labai aiškią viziją, kur koks santechnikos prietaisas stovės. Be to, patartina iš anksto žinoti visų santechnikos prietaisų pajungimo taškų pozicijas ir gabaritus.
Vedžiojant kanalizacijos vamzdyną, itin svarbu nustatyti tinkamą nuolydį, kuris turėtų būti bent 1%.
Kai norima klozetą perkelti į kitą vietą, dažnai be papildomai už klozeto montuojamos įrangos tai tiesiog neįmanoma – vamzdis būna didelio diametro, todėl norint klozetą perkelti keletą metrų į vieną ar kitą pusę, atitinkamai reikia pakelti ir vamzdį. Jeigu jis pakeliamas aukščiau nei klozeto išbėgimo taškas, gali tekti pakelti patį klozetą.
Jungdami santechnikos mechanizmus į kanalizaciją, visuomet stengiamės naudoti tik kietas jungtis, nes nuotekos jomis bėga kur kas geriau. Lanksčias jungtis patartina naudoti tik tada, kai nėra kito pasirinkimo.
Vandentiekio sistemos vamzdžiai prie santechnikos prietaisų gali būti atvesti dviem būdais – nuosekliu arba per kolektorių. Jeigu pasirenkamas nuoseklusis būdas, sistemos atšakos (į atskirus prietaisus) vamdžiai prijungiami nuo vieno pagrindinio vamzdžio (kai šis vamzdis vedamas toliau nuo vandentiekio stovo, jis atitinkamai turėtų būti didesnio diametro nei atsišakojantys vamzdžiai). Didžiausias šios sistemos trūkumas yra tai, kad visos atsišakojimų jungtys lieka neprieinamose vietose. Tačiau jei darbas atliktas kokybiškai ir profesionaliai, jokių problemų dėl to neturėtų iškilti. Šiuo būdu sunaudojama mažiau vamzdžių.
Jei jungiama per kolektorių, visi sujungimai lieka nesunkiai prieinamose vietose – prie mechanizmų arba kolektoriaus dėžėje. Tačiau pati kolektoriaus dėžė užima nemažai vietos ir tikrai nepuošia interjero.
Karšto vandens vamzdis visuomet pajungiamas kairėje pusėje, o šalto – dešinėje.
Paprastai naudojami kelių tipų sujungimai bei vamzdžiai:
- Presuojami sujungimai su lanksčiais daugiasluoksniais vamzdžiais. Šie sujungimai pasižymi tuo, kad yra labai patikimi – jiems nebaisi vibracija, todėl mes juos dažniausiai ir naudojame.
- Lituojami sujungimai ir kieti vamzdžiai.
- Susukamos jungtys – šios jungtys naudojamos pajungti santechnikos prietaisus bei pajungiant vandentiekį nuo metalinių stovo vamzdžių prie daugiasluoksnių. Šie sujungimai paprastai naudojami prieinamose vietose, nes dėl vibracijos gali atsilaisvinti ir juos tektų paveržti. Veržimui naudojamas santechninis raktas, specialus tepalas bei pakulos – jos ant jungties vyriško sriegio užsukamos prieš sriegį ir užtepamas tepalas. Svarbu žinoti, kiek vynioti pakulų, kad sujungimas būtų pilnai susuktas ir užsandarintas.
- Varinės lituojamos jungtys su variniais vamzdžiais paprastai naudojamos uždarose sistemose – pavyzdžiui šildymo sistemose. Naudoti vandentiekio sistemai nepatartina. Montuojant, jungtis užmaunama ant pašlifuoto vamzdžio, kurį dar reikia sutepti specialiu tepalu bei pakaitinti. Jei jungtis su lydmetaliu – kaitinama, kol lydmetalis šiek tiek išteka iš jungties, o jeigu lydmetalio ant jungties nėra – iš pradžių įkaitinamas sujungimas ir ant jo liejamas lydmetalis.
Prieš atliekant tolimesnius vidaus santechnikos darbus, iš pradžių visi vandentiekio sistemos prietaisų pajungimai užaklinami ir tuomet paleidžiamas vanduo – tokiu būdu patikrinama, ar visi sujungimai sandarūs. Taip pat svarbu žinoti, jog po visais po grindimis esančiais vamzdžiais turi būti padėtas tvirtas pagrindas, kad nuo svorio joks vamzdis nelinktų daugiau nei leistina.
Karšto vandens vamzdžius, nutiestus po grindimis arba sienose toliau nuo pajungimo taškų, būtina įvilkti į specialų izoliacinį (poroloninį) apvalkalą – tokiu būdu užtikrinsime, kad vanduo tekėdamas iki taško neatvėstų.